Gotowe projekty domów nowoczesnych


Gotowe projekty domów nowoczesnych
2018/04/10 Dział ogólny

Na zdjęciu gotowy projekt domu Ka20

Gotowy projekt domu nowoczesnego, rezygnuje z ornamentów oraz przesadnej sztukaterii, stawiając na połączenie kontrastujących ze sobą materiałów. Właśnie w nim, drewno pokocha beton, a stal szkło, zachwycając elegancją. Dominującym kolorem okazuje się biel, która nabrała nowego blasku. Ponadto, idealnie komponuje się z najmodniejszymi w ostatnim czasie odcieniami szarości i kremu. Sprawdźmy czym pomiędzy sobą różnią się nowoczesne projekty domów jednorodzinnych.

Piętrowy projekt domu nowoczesnego
Flagową kubaturą w ostatnich latach jest piętrowy projekt domu nowoczesnego z płaskim dachem. Zwróćcie uwagę, iż ta pozornie skromna budowla, zachwyca zestawieniem materiałów. Kamienna okładzina przy wejściu, połączona z drewnianymi palisadami pomiędzy balkonami w gotowy projekt domu Ka45, nadaje mu elegancji. Duże okna zostały podkreślone stalowymi poprzecznymi barierkami. W tym projekcie wykorzystane zostały wszystkie najmodniejsze materiały. Jednakże wśród nas, są również konserwatywni minimaliści, dla których mniej znaczy więcej. Właśnie dla nich stworzyliśmy Ka28. Spójrzcie jak prosta bryła została podkreślona jasnym drewnem i szarą elewacją. Dodatkową zaletą są również dwa garaże. A co powiecie na biel i grafit połączony z drewnianą okładziną? Gotowy projekt domu Ka20 to kwintesencja wymagań minimalizmu, podkreślona tarasem widokowym nad dwustanowiskowym garażem.
Piętrowy projekt domu nowoczesnego, nie musi mieć płaskiego dachu. Jeżeli lubisz prostotę, lecz doceniasz spadziste dachy – pokochasz Ka4. Wejście do domu zlokalizowano obok dwustanowiskowego garażu, a cała ściana została wykończona kamieniem. Nad nimi zaprojektowano duży taras, na którym spędzisz niejeden leniwy poranek. Parter od piętra, został w ciekawy sposób „odcięty” drewnianą okładziną. Zaś jego zwieńczeniem jest tradycyjny dach z kolorowym gontem. Ka4 da Ci, połączenie klasyki budownictwa w nowoczesnej formie. Jeżeli nie czujesz się przekonany do drewna i kamienia, z pewnością przypadnie Ci do gustu Ka35. Grafitowo-biała elewacja wykonana z tynku strukturalnego bazuje na geometrycznych kształtach, zaś duże okna gwarantują dużą porcję naturalnego światła każdego dnia.

Gotowy projekt domu na wąską działkę w stylu nowoczesnym
O ile kupno większej działki za miastem nie stanowi większego problemu, tak duża działka w mieście to nie tylko spory wydatek, ale również rzadkość. Dobrze wiemy, że nie każdy z nas może pozwolić sobie na przeprowadzkę z dala od aglomeracji.
W takich sytuacjach poszukujesz gotowego projektu domu na wąską działkę. Nie każdy z Was wie, ale mały dom nie wyklucza utrzymania go w nowoczesnej stylistyce. Świetnym przykładem jest Ka25, który nie tylko idealnie wpisze się w wąską działkę, ale również posiada użytkowe poddasze, które zawsze doda nam cennego metrażu. Zwróćcie uwagę w jak prosty sposób łączy on drewno, biel i szarość, dodając charakteru bryle budynku. Zależy Ci na utrzymaniu minimalistycznej formy – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Ka43 to minimalistyczna kubatura z biała elewacją i delikatnymi akcentami okładziny drewnianej przy wejściach do budynku.
Często gotowy projekt domu na wąską działkę znajdziesz w kategorii tani w budowie gotowy projekt domu jednorodzinnego. Przyznacie, że takie połączenie jest pożądane przez każdego z nas. Tak jak w poprzednich przypadkach, nie można mówić o pełnej palecie wyboru domów nowoczesnych bez kamiennego wykończenia. Ka24 to połączenie kamiennych „łupków” z elegancką białą elewacją i drewnianą stolarką. Projekt sam w sobie, łączy sielskość z surowością modernizmu. Gotowy projekt domu nowoczesnego na wąską działkę spełniający surowe wymogi modernizmu to Ka39. Drewno wypełnia niewielkie przestrzenie między balkonami, zaś parter został podkreślony dużymi połaciami gładkiego szlifowanego kamienia.

Gotowy projekt domu parterowego w nowoczesnym stylu
Nie każdy z nas marzy o piętrowym domu, często wolimy gotowy projekt domu parterowego, aby uniknąć ciągłego chodzenia po schodach. Sami wiecie, że każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania, a to właśnie od nich zależy jaki dom będzie dla nas najlepszy. Ciekawym połączeniem okazuje się elewacja w projektach Ka11, Ka26 i Ka53. Bazują one na drewnie, kamieniu i kolorystyce tynku, a więc wykorzystują wszelkie charakterystyczne dla tego stylu materiały. Doceniając również drewnianą stolarkę, która ostatnimi czasy wydaje się odchodzić w zapomnienie, na rzecz sztucznych materiałów. Przecież to właśnie styl nowoczesny wywodzi się z natury. Dokładnie tak. Powstał on w wyniku budowania z tego co na początku XX wieku mieli wokół siebie architekci, stąd też tak powszechne wykorzystanie drewna i kamienia. Oczywiście wraz z upływem czasu dołączył do nich beton, stal i szkło stosowane na szeroką skalę. W Ka11, Ka26 i Ka53, znajdziecie również spadziste dachy, które cieszą się dużą popularnością. Gotowy projekt domu Ka32 zaskakuje. Pozornie klasyczna nowoczesna kubatura, została wzbogacona o drewniane wykończenie ścian zaraz przy połączeniu z dachem, sami przyznacie, iż takie rozwiązanie to rzadkość.
Uwagę przyciąga gotowy projekt domu nowoczesnego z płaskim dachem, lecz szeroko rozbudowaną konstrukcją kolumn i słupów, które mają swoje uzasadnienie w konstrukcji budynku, ale i w estetyce. Ich kompilacja jest tak rzadko stosowana, iż staje się idealnym rozwiązaniem dla indywidualistów. Zwróćcie uwagę jak wyjątkowo prezentuje się gotowy projekt domu Ka51. Piękna, biała elewacja wykończona grafitowo-czarną stolarka jest nie tylko oryginalna, ale i elegancka. Jeżeli prostota Ka51, nie do końca jest dla Ciebie, to co powiesz na Ka49? Wysokość bryły została wystopniowana, ponadto dodano drewnianą okładzinę i kamień wokół garażu.
Jak sami widzicie gotowy projekt domu nowoczesnego to bogactwo wzorów, detali i wykończeń. Pamiętaj, iż dom musi być w pełni dopasowany do Ciebie i Twojej rodziny, dlatego też zastanów się co jest dla Was najważniejsze, i dokonaj wyboru.

Na zdjęciu gotowy projekt domu Ka20

Pozostaw swój komentarz


WYSZUKIWARKAPopularne projekty

Ka23

Cena: 2699 zł
Zobacz projekt


Ka34

Cena: 2499 zł
Zobacz projekt


Ka30

Cena: 2499 zł
Zobacz projekt


Ka33

Cena: 2499 zł
Zobacz projekt


Masz pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem.

Jeśli interesuję Cię nasza ofertą lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej działalności skontakuj się z nami.

Copyright 2014. "Autorska Pracownia Projektowa PROJEKTYKA Joanna Ratajczak" Wszelkie prawa zastrzeżone. design ZAMAT