Od stanu surowego do deweloperskiego


Od stanu surowego do deweloperskiego
2018/02/08 Dział ogólny

Na zdjęciu gotowy projekt domu Ka4

Prawidłowa organizacja pracy na etapie robót wykończeniowych, to spore wyzwanie dla wielu inwestorów. Głównie z faktu, iż na budowie odbywa się kilka prac jednocześnie. Konieczne jest zapewnienie każdej z ekip budowlanych, wymaganych materiałów, aby prace mogły przebiegać sprawnie. Teoretycznie są to proste wymagania , jednak nie takie łatwe do spełnienia, szczególnie dla osób, które budują swój pierwszy dom. Największym problemem, jest wykonanie wszystkich prac jednocześnie i na czas, ponieważ opóźnienia w wykonaniu jednej ekipy, powodują zastój wykonywanych prac u innych.

Wskazane terminy rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych
Pierwszym kryterium, jakie koniecznie musimy wziąć pod uwagę to temperatura. Nie może być ona niższa niż 5oC. Najlepiej rozpocząć prace na wiosnę lub późnym latem, ponieważ daje nam to gwarancję, iż zdążymy je wykonać przed nadejściem zimy. W zależności od rozpoczęcia budowy, może okazać się, iż zamknięcie budynku odbywać się będzie późną jesienią. W tej sytuacji prace przy gotowy projekt domu, będziemy musieli rozpocząć od montażu stolarki oraz instalacji grzewczej. Wykonawca, będzie musiał bardzo dobrze zabezpieczyć okna i drzwi podczas wykonywania prac, aby nie utraciły one swojej gwarancji. Jeżeli zegar będzie bezlitośnie wbijał kolejne dni, a nasz gotowy projekt domu, nie będzie doprowadzony do stanu surowego zamkniętego, warto przyśpieszyć prace. W tym celu wykonajmy tynki oraz wylewki w technologii suchej.
Kolejnym etapem wykończeniowym w gotowym projekcie domu są podłogi.
Wykonanie warstwy wyrównawczej, to nic innego jak wykonanie podłogi w nasz gotowy projekt domu. Podstawowym materiałem wykorzystywanym przy podłodze na gruncie jest warstwa betonu. Przygotowanie oraz realizacja szlichty betonowej wymaga sprawdzenia zachowania poziomów podłogi. Koniecznie musi ona zostać wykonana na równej powierzchni, dlatego też, jeżeli spadki są wyższe niż jeden centymetr konieczne będzie jej wyrównanie. Niewielkie nierówności możemy skorygować warstwą zaprawy samopoziomującej. W pozostałych przypadkach sprawdzi się drobnoziarnisty beton, przetarty na gładko o grubości 3 cm. Jeżeli w podłodze nie będą rozprowadzane przewody instalacyjne, do układania kolejnych warstw lepiej przystąpić po tynkach wewnętrznych.
Nadszedł czas na instalację elektryczną.
Podczas prowadzenia wyżej wymienionych prac przy gotowym projekcie domu, warto zatrudnić elektryka. Bowiem może on w tym samym czasie, lecz w innym pomieszczeniu rozpocząć układanie przewodów elektrycznych. Instalacja powinna zostać umieszczona w specjalnie do tego przeznaczonych rurkach lub puszkach. Zastosowanie się do tego zalecenia, uchroni nas przez kuciem ścian, gdy konieczna będzie jej odnowa lub wymiana.
Wykonujemy instalację wodno-kanalizacyjną.
Gotowy projekt domu, zwykle sugeruje rozmieszczenie urządzeń w kuchni oraz łazience. Dlatego też warto z tego skorzystać, są to przemyślane rozwiązania oparte na wieloletnim doświadczeniu. Jeżeli masz uwagi, warto abyś je przemyślał wcześniej, ponieważ instalacje wodnokanalizacyjną, możemy wykonywać równocześnie z elektryką.
Kolejnym krokiem na drodze doprowadzenia gotowy projekt domu do stanu deweloperskiego jest wykonanie instalacji przeciwwilgociowych. Jej realizacja musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża, a więc dokładnie je oczyśćmy. Każdy niepożądany element jak gwóźdź lub odpady innych materiałów, mogą uszkodzić warstwy, powodując ich rozszczelnienie. Na tak przygotowanym podłożu układamy grubą folię na zakład lub papę asfaltową na lepiku. Następnie w gotowy projekt domu wykonujemy ocieplenie podłogi. Zwykle do tego celu wykorzystuje się styropian.
W zależności od rozwiązań grzewczych, jakie zastosowano w gotowy projekt domu, przyszedł czas na montaż ogrzewania. Tutaj prace będą różne, determinowane przez ich rodzaj.
Na stracie, prace wykończeniowe.
Na tym etapie, możemy rozpocząć wykonanie tynków wewnętrznych. Tynkowanie ścian w gotowy projekt domu rozpoczynamy od sufitów, następnie przechodzimy do ścian. Przed ich rozpoczęciem, sprawdźmy czy wszystkie przewody i instalacje zostały wykonane oraz odpowiednio zabezpieczone. Od tego momentu każde kucie, będzie miało negatywny wpływ na efekt finalny. Po ukończeniu tynków, na podłodze w gotowy projekt domu, należy ułożyć cienką warstwę wylewki samopoziomującej. Tutaj bardzo ważne, aby wykonać je na 6 tygodni przed planowanym układaniem paneli lub kafli. Roboty mokre, właśnie zostały ukończone.

Na zdjęciu gotowy projekt domu Ka4

Pozostaw swój komentarz


WYSZUKIWARKAPopularne projekty

Ka23

Cena: 2699 zł
Zobacz projekt


Ka34

Cena: 2499 zł
Zobacz projekt


Ka30

Cena: 2499 zł
Zobacz projekt


Ka33

Cena: 2499 zł
Zobacz projekt


Masz pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem.

Jeśli interesuję Cię nasza ofertą lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej działalności skontakuj się z nami.

Copyright 2014. "Autorska Pracownia Projektowa PROJEKTYKA Joanna Ratajczak" Wszelkie prawa zastrzeżone. design ZAMAT