Bezpieczny kredyt 2% - jakie są warunki tego programu?

Galopująca inflacja niestety nie stwarza korzystnych warunków do nabywania nieruchomości. Rosnące stopy procentowe powodują, że o kredyt coraz trudniej, a w dodatku – jego wysokość może okazać się nieopłacalna dla budżetu. Z drugiej strony drożejące ceny domów i mieszkań nie sprzyjają kupowaniu ich za gotówkę. Rozwiązaniem może być program rządowy Bezpieczny kredyt 2%. Na czym on polega i kto może być jego beneficjentem?

Bezpieczny kredyt 2% - jakie są warunki tego programu?

Dlaczego warto skorzystać z rządowego wsparcia?
 W najtrudniejszej sytuacji są niewątpliwie ludzie młodzi, którzy dopiero planują rozwój kariery i zakładanie rodziny. Z jednej strony mają silną chęć wyprowadzenia się od rodziców, a z drugiej widmo olbrzymich kosztów wynajmu mieszkań, pochłaniających więcej niż połowę miesięcznych zarobków. To zdecydowanie nie zachęca do usamodzielnienia się. Takie osoby często nie mają jeszcze ustabilizowanej pozycji zawodowej, ani nie zdążyły uzbierać wystarczających oszczędności, pozwalających na kupno własnego mieszkania za gotówkę. "
Rządowa dopłata do kredytu to korzystny, w pełni bezpieczny sposób na to, aby zdobyć fundusze na zakup wymarzonego domu. Dzięki niemu można nie tylko stać się niezależnym od swoich bliskich, ale przede wszystkim zyskać swoje miejsce na ziemi i założyć własną rodzinę bez obaw o to, że raty kredytu lub opłaty za czynsz wzrosną dwukrotnie – z takimi sytuacjami spotkało się w ostatnim czasie wielu Polaków. 

Na czym polega ten program?
Bezpieczny kredyt 2% to gwarantowane, stałe oprocentowanie kredytu na poziomie 2%. Poza tym oprocentowaniem doliczyć należy również marżę, prowizje bankowe oraz pozostałe opłaty typowe dla kredytów. Ten poziom oprocentowania jest zagwarantowany przez okres otrzymywania przez bank dopłat od rządu, czyli przez pierwsze 10 lat.
Co istotne, program ten można połączyć z innym – Mieszkanie bez wkładu, który umożliwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego osobom nieposiadającym gotówki, którą można przeznaczyć na wkład własny niezbędny do udzielenia kredytu. 

Czy po 10 latach rata kredytu może znacząco wzrosnąć?
Ten rodzaj programu rządowego dotyczy wspomagania kredytobiorcy poprzez utrzymanie oprocentowania bankowego na stałym, niskim poziomie przez pierwszych 10 lat. Jednak zazwyczaj kredyty na dom bierze się na 25-30 lat. Czy po tym czasie można się spodziewać drastycznego wzrostu rat? Po okresie wsparcia do wyliczenia wysokości raty będzie się brało pod uwagę aktualne oprocentowanie oraz pierwotny okres kredytowania. Teoretycznie oprocentowanie może wówczas być wysokie. Banki przewidują jednak różne indywidualne mechanizmy wsparcia w sytuacji, gdyby płatność była zbyt dużym obciążeniem dla kredytobiorcy, na przykład umożliwiając mu wydłużenie okresu spłaty o 5 lat, co wpłynie na obniżenie wysokości rat. Należy jednak pamiętać, że po 10 latach zostanie już spłacona część kapitału, co automatycznie zmniejsza finalne koszty kredytu. 

  Kto może skorzystać z tej formy pomocy?
Warunkiem skorzystania ze wsparcia Rządowy kredyt 2% jest posiadanie zdolności kredytowej adekwatnej do kwoty kredytu, jaką chce się zaciągnąć. Jest ona wyliczana indywidualnie w każdym banku. Poza tym, zarówno kredytobiorca, jak i inne osoby wchodzące w skład gospodarstwa domowego, które ma zamieszkać w zakupionym domu, nie mogą mieć obecnie ani w przeszłości prawa własności do żadnego lokalu mieszkalnego. Osoba, na którą zaciągany jest kredyt nie może mieć też więcej niż 45 lat. Jedna osoba może zaciągnąć maksymalnie 500 tysięcy złotych kredytu, a w przypadku małżeństw lub rodziców z dzieckiem – 600 tys. zł. 

Czy jest to opłacalne rozwiązanie?
W obecnych czasach, gdy ceny nieruchomości są bardzo wysokie, a wynajem niezwykle kosztowny, zaciągnięcie kredytu hipotecznego dla młodych ludzi może być jedynym sposobem na to, aby stać się właścicielem domu lub mieszkania, które po kilkunastu-kilkudziesięciu latach przejdzie na ich własność. Bezpieczny kredyt 2% pozwala płacić niższe raty nie tylko przez pierwsze 10 lat, ale również w dalszym okresie kredytowania. Będzie to miało znaczny wpływ na rodzinny budżet – znając dokładną wysokość rat i nie obawiając się o ich wzrost w najbliższych latach można planować go dużo swobodniej. Wybierz więc gotowy projekt domu jednorodzinnego, jeśli spełniasz warunki tego programu, złóż wniosek kredytowy. Być może już niebawem Twoje marzenie o własnym domu się ziści, i to z korzyścią finansową dla Ciebie! 


Wybierz gotowy projekt domu z naszej oferty i spełnij marzenie o własnym domu!
https://projektyka.pl/projekty-domow/wszystkie-c19 

Podobne artykuły

Świadectwo charakterystyki energetycznej – kogo dotyczy?
Świadectwo charakterystyki energetycznej – kogo dotyczy?
Czytaj
Dom do 70 m2 powierzchni zabudowy – wybuduj bez pozwolenia
Dom do 70 m2 powierzchni zabudowy – wybuduj bez pozwolenia
Czytaj
Dom o powierzchni do 35 m2 – czy wymaga pozwolenia na budowę?
Dom o powierzchni do 35 m2 – czy wymaga pozwolenia na budowę?
Czytaj
Cechy dachów wpływające na ich finalny koszt
Cechy dachów wpływające na ich finalny koszt
Czytaj

czeka na ciebie

miejsce o którym marzysz

Wybieraj spośród setek autorskich projektów domów

Wybierz dom
c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b