Zalety domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym

Projekty domów z użytkowym poddaszem to od lat najchętniej wybierane typy budynków przez Polaków, jest to konsekwencja szeregu zalet, jakie może zaoferować swoim użytkownikom. Domy z poddaszem to interesujące rozwiązanie dla miłośników skosów oraz niebanalnych przestrzeni. Klimatyczne poddasze pozwala na urządzenie cichej sypialni, pokoju dla dziecka oraz gabinetu do pracy co zapewnia bardzo praktyczne rozdzielenie części dziennej oraz nocnej domu.

Zalety domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym

Na zdjęciu gotowy projekt Ka24.


Dom jednorodzinny na małej działce.

Projekt domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem to świetna propozycja dla właścicieli niewielkich działek, ponieważ jest to najbardziej ekonomiczny ze wszystkich typ zabudowy. Ponadto cechują się wysoką energooszczędnością. Dom realizowany na podstawie gotowego projektu domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, wymaga zdecydowanie mniejszej działki, niż projekt domu parterowego, co pozwala na przeznaczenie zaoszczędzonej przestrzeni na ogród. Ponadto konstrukcja dachu, rzuca stosunkowo niewielki cień, co ma ogromne znaczenie w uprawie roślin na niewielkich działkach. Tego typu budynek, przy zachowaniu podobnego metrażu, wydaje się też optycznie mniejszy, niż na przykład domów z płaskim dachem.


Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem – znacznie tańszy w realizacji.
Dokonując wyboru pomiędzy domem jednorodzinnym z poddaszem użytkowym, a domem parterowym – wybór jest prosty. Poddasze to idealne rozwiązanie dla osób chcących, aby parter posiadał większą powierzchnię użytkową niż wyższa kondygnacja. Ponadto dom z poddaszem użytkowym, można budować etapami bez szkody dla komfortu użytkowania. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem jest również znacznie tańszy w realizacji, ze względu na mniejszą ilość ścian oraz brak konieczności wykonywania drugiego stropu. Projekt domu parterowego wiąże się również z większą powierzchnią fundamentów oraz dachu, co znacznie podnosi koszty budowy. Lecz wyższe koszty związane z budową domu parterowego to nie tylko realizacja, ale również sam zakup działki. Dom parterowy zajmuje znacznie większą powierzchnię, przez co pozostaje nam znacznie mniej przestrzeni przeznaczonej na ogród, natomiast zakup większej działki, niesie za sobą znaczne koszty.


Usytuowanie domu jednorodzinnego.
Zrealizowany projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie naturalnego oświetlenia. Na poddaszu warto zaplanować sypialnie, tarasy, loggie czy też balkony, ponieważ pozwolą one na korzystanie z atrakcyjnych widoków rozpościerających się na krajobraz wokół domu. Ściany szczytowe warto skierować ku słońcu, w wyniku takiego zabiegu skorzystamy z idealnego oświetlenia na obu kondygnacjach.

Oryginalna kubatura domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem.
Ostateczny wygląd determinowany przez projekt domu z użytkowym poddaszem jest zawsze bardzo atrakcyjny. Ściany stanowiące stelaż konstrukcyjny domu, są urozmaicone przez liczne załamania dachu, balkony, lukarnie. Ponadto pokoje na poddaszu cechują się bardzo oryginalnym i klimatycznym wzornictwem, dając nam ciepło i rodzinną atmosferę. Odsłonięte krokwie dachowe, świetnie wpisują się zarówno w styl nowoczesny jak i ostatnio bardzo modny schabby chick.


Dodatkowe zalety poddasza użytkowego.
Projekt domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem to również szereg oszczędności podczas finalnego korzystania z jego walorów. Cechą charakterystyczną domów parterowych z poddaszem są bardzo dobre parametry cieplne, pozwalające zaoszczędzić podczas ogrzewania domu w sezonie zimowym. Dodatkowo ten typ domu umożliwia nam zaplanowanie domu dwurodzinnego np. z podziałem na kondygnacje. Pokolenie rodziców zajmuje poddasze, dzieci zaś parter. Taka perspektywa jest bardzo interesująca, szczególnie ze względu na możliwość etapowania budowy.

Parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla osób posiadających niewielką działkę, ceniących sobie niebanalny wystrój wnętrz oraz szereg oszczędności. Oferta www.projektyka.pl prezentuje gotowe projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym.

KATALOG PROJEKTÓW Z PODDASZEM:
http://projektyka.pl/pl/projekty/katalog/z-poddaszem

Na zdjęciu gotowy projekt Ka24.

 

Podobne artykuły

Jak wybrać idealną działkę pod budowę domu?
Jak wybrać idealną działkę pod budowę domu?
Czytaj
Korzyści wynikające z wyboru energooszczędnego projektu domu
Korzyści wynikające z wyboru energooszczędnego projektu domu
Czytaj
Budżetowanie i finansowanie budowy domu
Budżetowanie i finansowanie budowy domu
Czytaj
Projekty domów parterowych vs piętrowych – co warto wybrać?
Projekty domów parterowych vs piętrowych – co warto wybrać?
Czytaj

czeka na ciebie

miejsce o którym marzysz

Wybieraj spośród setek autorskich projektów domów

Wybierz dom
c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b