Badanie geotechniczne gruntu - czy jest konieczne?
2019/02/15 Dział ogólny

Badanie geotechniczne gruntu - czy jest konieczne?Badanie geotechniczne gruntu powinien wykonać praktycznie każdy inwestor. Gotowy projekt domu jednorodzinnego zwykle przystosowany jest do budowy na stabilnym i przeciętnym pod kątem wilgotności gruncie. Niestety może okazać się, iż nasz projekt nie będzie obejmował takiej nośności fundamentów, jaka będzie konieczna, aby właściwie przenosić obciążenia...


ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU
Odbiór robót budowlanych
2018/08/30 Dział ogólny

Odbiór robót budowlanychOdbiór robót budowlanych to sytuacja, z którą będzie musiał się zmierzyć każdy inwestor. Niestety polskie przepisy regulują tę kwestię bardzo pobieżnie. Pierwsze wątpliwości pojawiają się w chwili ustalenia, w jakiej sytuacji powinien nastąpić - odbiór robót budowlanych. W dzisiejszym artykule postaramy się, rozwiać wszelkie wątpliwości oraz przybliżyć Wam, w jaki sposób przepisy prawa interpretują odbiór robót budowlanych w Polsce.


ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU
Zadania geodety
2018/08/22 Dział ogólny

Zadania geodetyGeodeta to niezbędny fachowiec na etapie realizacji praktycznie każdej inwestycji. W budownictwie jednorodzinnym będziemy z nim współpracować od momentu podpisania dokumentów dotyczących zakupu gruntu aż po otrzymanie zgody na użytkowanie domu. Zadania geodety nie ograniczają się tylko do wytyczenia granic działki oraz przygotowania mapy do celów projektowych. Dodatkowo wytyczy on miejsca, w których zostaną poprowadzone przyłącza oraz wykona inwentaryzacje powykonawczą.


ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU
Gotowe projekty domów parterowych
2018/08/08 Dział ogólny

Gotowe projekty domów parterowychGotowy projekt domu parterowego to idealne rozwiązanie dla małżeństw z małymi dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych - brak schodów będzie znacznym ułatwieniem podczas codziennych czynności. Dodatkowo dom parterowy to również szerokie możliwości scalenia kompozycyjnego z otaczającym go ogrodem. Praktycznie każde pomieszczenie może zostać wyposażone w bezpośrednie wyjście na działkę, zaś sam budynek rzuca niewielki cień na ogród, co znacznie ułatwia dobór i pielęgnacje roślin.


ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU
Podniesienie terenu działki
2018/06/19 Dział ogólny

Podniesienie terenu działkiPodniesienie terenu działki bezpośrednio wpływa nie tylko na gotowy projekt domu, ale również na naszych sąsiadów. Dlatego tez podniesienie terenu działki zostało uregulowane przepisami prawa. Dziś odpowiemy na pytania; Kiedy możemy podwyższyć poziom naszej działki? Czy konieczne będzie zdobycie pozwolenia na budowę? W jaki sposób zawrzeć ugodę z sąsiadem, aby zabezpieczyć się na przyszłość? Zapraszamy do lektury.


ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

WYSZUKIWARKAPopularne projekty

Ka33

Cena: 3399 zł
Zobacz projekt


Ka23

Cena: 3799 zł
Zobacz projekt


Ka34

Cena: 3299 zł
Zobacz projekt


Ka11

Cena: 3799 zł
Zobacz projekt


PROJEKTY DOMÓW I NIE TYLKO

Projekty domów szyte na miarę


Szukasz projektu domu na miarę swoich marzeń i co najważniejsze możliwości? Projektyka.pl powstał po to, aby ułatwić Ci zadanie. Jesteśmy tu dla Ciebie - pomożemy, doradzimy, dopasujemy projekt na Twoją działkę. Projekty typowe nie muszą być powtarzalne i wykonane schematycznie. Projektyka.pl oferuje naszym Klientom oryginalne projekty domówjednorodzinnych, domy parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym w technologii murowanej i drewnianej.

 

Gdzie kupić projekt?


Nasza pracownia współpracuje z wieloma firmami. Jeśli interesuje Cię konkretny projekt, poszukaj na mapie najbliższego oddziału lub zadzwoń.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem.

Jeśli interesuję Cię nasza ofertą lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej działalności skontakuj się z nami.

Copyright 2014. "Autorska Pracownia Projektowa PROJEKTYKA Joanna Ratajczak" Wszelkie prawa zastrzeżone. design ZAMAT